Антикорозійна обробка промислових будівель за допомогою промислового альпінізму
Антикоррозийная обработка промзданий

Корозія – головний ворог будь-яких промислових будівель і споруд, тому усі вони потребують антикорозійної обробки. Від корозії страждають заводи, склади, димові труби підприємств, виробничі цехи, станції техобслуговування, парковки і, зрозуміло, металоконструкції – трубопроводи, лінії електропередач, стовпи, інженерно-технічні споруди тощо.

Корозія є природним хімічним процесом, що викликається контактами матеріалів із навколишнім середовищем.
Всупереч поширеній думці від корозії страждають не лише металоконструкції, а й споруди з бетону та інших неметалів, хоча у кожного матеріалу свій рівень стійкості до дії провокуючих корозію факторів.

Тому промисловим і технічним об’єктам потрібні заходи щодо запобігання корозійних процесів або ж їхнього уповільнення. Ефективно боротися з корозією як металів, так і неметалів допомагає влаштування антикорозійного захисту, застосування якого здатне значно збільшити терміни експлуатації промислових будівель та споруд, знизити витрати на ремонт і підвищити їхню безпеку. Особливо це стосується металоконструкцій.

Своєчасно вжиті заходи антикорозійного захисту у вигляді видалення іржі, почорнілих місць, цвілі, моху і грибку дають можливість відтермінувати капітальний ремонт у буквальному розумінні на десятки років – потрібно лише доручити виконання цього завдання професіоналам, які правильно підберуть потрібну технологію та відповідні матеріали!

Специфіка різних видів корозії

Існує кілька різновидів корозії, основні з яких перераховані нижче:

 • Атмосферна корозія
  Найпоширеніший вид корозії, що виникає при контакті матеріалів з вологим середовищем – насиченим вологою повітрям, дощовою водою, снігом, льодом, інієм. Якщо промислове спорудження зазнає постійного шкідливого впливу вологого середовища, то його передчасне руйнування є неминучим. Від цього виду корозії особливо страждають металоконструкції.
 • Корозія, викликана дією мікроорганізмів (біологічна)
  Причиною біологічної корозії є цвіль, грибок, мох та інші організми, які найбільше вражають такі матеріали, як бетон, штукатурка і деревина.
 • Корозія, викликана дією агресивного хімічного середовища
  У викидах багатьох промислових підприємств (особливо хімічних) присутні хімічно активні речовини (кислоти, луги) від несприятливого впливу яких страждають будь-які матеріали.
 • Ґрунтова корозія (підземна)
  Грунт уявляє собою вологе, хімічно і біологічно активне середовище, тому безпосередній контакт із ним призводить до швидкого руйнування фундаментів будівель та підземних інженерно технічних споруд. Цей вид корозії особливо несприятливий для металів.

Підготовка поверхні перед створенням захисного покриття

Для проведення успішної антикорозійної обробки, поверхню попередньо слід підготувати. Правильна підготовка включає у себе чистку і фосфатування.
На початковому етапі для усунення корозії найчастіше застосовують піскоструминну/дробострумінну обробку, в результаті чого поверхня набуває шорсткості, яка поліпшує адгезію.

Така обробка очищує від іржі, нагару, окалини, нафтопродуктів, фарби. Особливо широко дана технологія використовується при обробці поверхонь металоконструкцій.
Найпростіший і найдешевший метод очищення – механічний (ручний або механізований) за допомогою сталевої щітки.
Найдорожчі і найскладніші способи – хімічний і термічний (застосовуються вкрай рідко).
Основні етапи підготовки поверхні наступні:

 • Якомога більш повне видалення слідів корозії
  Якщо йдеться про атмосферну/хімічну корозію, то простіше за все це зробити механічними методами, у разі ж корозії біологічного походження, яка вражає структуру матеріалу, необхідне використання спецзасобів.
 • Ґрунтування попередньо очищеної поверхні
  Перед нанесенням антикорозійного покриття поверхню просочують поліпшуючими адгезію складами, що водночас заощаджує матеріал основного покриття.
 • Нанесення антикорозійного покриття здійснюється або традиційними інструментами – валиками, пензлями, шпателями, – або сучасними апаратами високого тиску
  В останньому випадку витрата матеріалу знижується до мінімуму, а саме захисне покриття виходить дуже міцним та ефективним.

Типи захисних антикорозійних покриттів
Основні типи захисних антикорозійних покриттів наступні (за матеріалом):

 • Металеві – цинкові, хромові, алюмінієві. Металеві захисні покриття наносяться у спецпечах при високих температурах і тиску;
 • Лакофарбові – наносяться декількома послідовними шарами безконтактним або механічним методом. Лакофарбові покриття дуже ефективні, але при цьому створюють зайве вагове навантаження;
 • Гуммовані спеціальні склади на основі мастики/каучуку відмінно пасують для комплексного захисту об’єкту, у тому числі і механічного.

Типи антикорозійного покриття за умовами експлуатації:

 • Для відкритих майданчиків (атмосферостійкі);
 • Для холодних приміщень/закритих майданчиків (обмежено атмосферостійкі);
 • Для захисту при зберіганні/транспортуванні (водостійкі);
 • Для використання в екстремальних умовах (спеціальні);
 • Для роботи з нафтопродуктами (маслобензостійкі);
 • Для роботи у хімічно активному середовищі (хімічно стійкі);
 • Для роботи при високих температурах (термостійкі);
 • Для роботи в електромережах (електроізолюючі).

Вибір матеріалу для антикорозійного захисту

При виборі матеріалу для створення антикорозійного захисту слід враховувати низку важливих факторів, серед яких:

 • Умови експлуатації споруди;
 • Загальний стан об’єкту;
 • Його надійність і міцність.

Стійке корозійне покриття повинне мати низку фундаментальних властивостей:

 • Стійку взаємодію з матеріалом поверхні;
 • Стійкість до впливу хімічних агентів;
 • Стійкість до термічних і механічних впливів;
 • Стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища.

Промислові будівлі і послуги промислових альпіністів

Антикорозійну обробку рекомендується проводити методами промислового альпінізму, які є дешевими, простими та ефективними.

Слід, проте, брати до уваги специфіку виконання висотних робіт, яка визначає методи і вживані матеріали. Так, наприклад, оскільки на висоті великий вплив вітру, антикорозійні склади наносяться, як правило, механічним способом, хоча металоконструкції можуть оброблятися і безконтактним методом.

Наші промислові альпіністи надають комплексні послуги з проведення висотних робіт, серед яких антикорозійна обробка промислових будівель і металоконструкцій за допомогою сучасних матеріалів і висококласного обладнання.
Ми працюємо з використанням найсучасніших мобільних канатних систем без риштувань та дорогої підйомної спецтехніки!
Промисловий альпінізм – це висока швидкість роботи при зниженні собівартості на 30%!
Деталі співпраці уточнюйте за контактними телефонами на сайті компанії.