Герметизація швів альпіністами промислових будівель
Промислові панельні будинки являють собою збірні споруди, найбільш проблемними місцями яких є стики збірних конструкцій і міжпанельні шви. Річ у тім, що волога, яка потрапляє до стиків провокує корозію, через що термін експлуатації будівель різко знижується.
Оскільки промислові панельні об’єкти часто здавалися (і тепер здаються) в експлуатацію з порушенням будівельних норм і правил, порушення і недоліки доводиться усувати вже в процесі експлуатації будівлі.
Однією з найбільш типових проблем, які виникають через порушення правил будівництва, є негерметичні міжпанельні шви, що особливо проявляється під час дощів і в період танення снігу.
Вода, що стікає через пори і тріщини в бетоні просочується всередину, створюючи проблему холодних і сирих стін, а також стаючи причиною цвілі та неприємного запаху.
У стіні утворюються т. зв. містки холоду, які різко знижують температуру внутрішніх приміщень і призводять до величезних тепловтрат.
При настанні морозів волога, яка знаходиться в бетоні, замерзає і розриває зсередини бетонні плити, що може призвести до цілковитого знищення усієї будівлі.
Зниження тепловтрат в будівлі передбачає якісну термоізоляцію як міжпанельних швів, так і віконних рам і прорізів, однак, для того, аби вибрати відповідний метод герметизації швів, потрібно мати уявлення про види робіт з герметизації, які виконуються будівельними організаціями.
Методи герметизації швів в якості послуги для промислових будівель
Через природні нерівності поверхонь типових з/б плит, навіть найретельніша підгонка не може гарантувати отримання досить щільного стику і між плитами завжди залишатиметься досить значний зазор. Якщо цей зазор не захистити від потрапляння вологи, у ньому дуже швидко почне накопичуватися вода.
Тому стики потребують герметизації, яка виконується наступними методами:
- Поверхнева обмазка швів/стиків герметиком
- Первинна заробка/герметизація під час здачі в експлуатацію
- Вторинна заробка/герметизація
- Повна герметизація із влаштуванням гідроізоляції
- Герметизація методом «Теплий шов»
- Герметизація методом «Щільний шов»
Поверхнева обмазка швів уявляє собою нанесення герметизуючого покриття з протигрибковими добавками поверх старої заробки. Застосовується в разі відсутності протікання і пошкоджень зони стику для поновлення швів. Це найшвидший та найдешевший метод, але не найефективніший.
Другий метод первинної герметизації проводиться під час здачі промспоруд в експлуатацію. В такому випадку стики/шви очищують, заробляють сколи та тріщини, а потім заповнюють монтажною піною і покривають герметиком.
Вторинна заробка/герметизація стиків може проводитися як без розкриття шву, так і з його частковим розкриттям. У першому випадку на шов просто наноситься новий шар герметизуючої мастики. Проте, якщо шов має значні ушкодження, проводиться його часткове розкриття. Часткове тому, що розкривається не весь монтажний шов, а лише його проблемні зони. Потім шов очищують, ремонтують, заповнюють монтажною піною і покривають водовідштовхувальним герметиком.
Цей метод ремонту є досить простим та ефективним, оскільки дає не лише герметичний, але й теплоізольований шов, проте при дуже широких швах може виявитися занадто витратним через великий розхід монтажної піни.
Вторинна герметизація з частковим розкриттям підходить лише для відносно нових будівель з частково порушеними швами.
Герметизація за методом Теплий шов є покращеним різновидом герметизації стиків із розкриттям. В цьому випадку у розкриті міжпанельні шви в іще незастиглу монтажну піну додатково вводиться утеплювач з пінополіуретану (Вілатерм).
Вилатерм – це утеплювач у вигляді трубок різного діаметру із спіненого поліетилену. Це дуже довговічний та стійкий до ультрафіолету утеплювач, який значно знижує тепловтрати.
Герметизація за методом Щільний шов складається з чіткої послідовності обов’язкових етапів і є не лише найефективнішим, але й найдорожчим методом заробки міжпанельних швів.
Даний метод передбачає виконання у суворій послідовності наступних видів робіт:
- Зачистка стику
- Укладання джгута Вілатерм в іще незастиглу піну
- Заповнення джгута монтажною піною
- Запінення усіх пустот
- Видалення надлишків монтажної піни
- Герметизація шву герметизуючою мастикою
Цей спосіб забезпечує найвищий рівень теплоізоляції і радикально знижує тепловтрати усіх видів будівель.
Слід зауважити, що застосування цементних розчинів не дає бажаного результату, оскільки такі розчини не мають достатньої пластичності та адгезії, вони швидко відшаровуються, і у місцях ремонту з’являються щілини та тріщини.
Також не слід використовувати рідке скло, яке не відрізняється надійністю.
Для заробки міжпанельних швів і герметизації стиків слід користуватися виключно герметизируючими складами/мастиками, оскільки лише вони мають стійкість до деформації і температурних перепадів.
До герметизації швів та стиків слід підходити з усією відповідальністю і в жодному разі не економити на матеріалах! Особливо це стосується регіонів з підвищеною вологістю повітря, частими рясними дощами, різкими погодними змінами.
Вибір дешевих матеріалів і недотримання будівельних нормативів призводить не лише до холодних, сирих, покритим цвіллю, стін, але й до повної непридатності усієї будівлі!
Матеріали для герметизації міжпанельних швів
Матеріали для герметизації швів діляться на 2 категорії: мастики/герметики і погонажні вироби (стрічки, прокладки, профілі).
За допомогою погонажних виробів виконується герметизація сендвіч-панелей, блокових стиків.
Мастики/герметики бувають: тіоколові, поліуретанові, кремнійорганічні, силіконові, акрилові, бутилкаучукові тощо.
Особливо добре зарекомендували себе мастики з пінополіуретану, які мають високу адгезію, міцні і еластичні. Вони відмінно лягають на поверхню будь-якої форми і матеріалу, і здатні ізолювати навіть безнадійно зруйновані стики!
Якісна заробка міжпанельних швів залежить від правильного вибору герметизирующего матеріалу!
Герметизація примикань світлопрозорих конструкцій
У разі світлопрозорих конструкцій для герметизації стиків використовуються різного роду мастики та еластичні профілі.
Вибір герметика визначається типом конструкції, її призначенням і навантаженнями, які вона витримує. Наприклад, вікна із склопакетів і скління фасаду несуть навантаження різної інтенсивності – фасад, на відміну від вікна, крім ваги склопакетів повинен витримувати ще й вітрове і снігове навантаження. При виборі герметика усе це потрібно враховувати.
Герметизація швів світлопрозорих скляних конструкцій проводиться, як правило, з використанням структурного силікону, який має високу ступінь адгезії до скла, довговічний і з високими ізолюючими властивостями.
Вартість заробки/герметизації стиків
Вартість проведення робіт з герметизації швів промислових будівель визначається обраною технологією герметизації та обсягом робіт. Усі роботи із закладення міжпанельних швів виконуються методом промислового альпінізму.
Фахівці нашої компанії мають великий досвід роботи на висоті, усе необхідне обладнання та допуски на виконання висотних робіт будь-якої складності.
Промисловий альпінізм заощадить ваш бюджет і час!
Деталі уточнюйте за контактними телефонами на сайті компанії.