Утеплення фасадів будівель в Києві
uteplenie-sten-doma

Утеплення фасадів будівель полягає в утепленні зовнішніх стін, оскільки саме вони найбільш інтенсивно контактують з навколишнім середовищем і, отже, є головною причиною втрат тепла у приміщеннях.
Тому утеплення фасадів будівель в Києві є абсолютно необхідним для створення комфортної обстановки в будинку і вирішенню цього питання слід приділяти особливу увагу.

Технології утеплення фасадів будівель в Києві

Існує декілька поширених технологій/методів утеплення фасадів будівель, кожна з яких має як свої переваги, так і власні недоліки.
Найпопулярнішими способами утеплення фасадів в Києві є такі:

 • Технологія мокрий фасад, яка поділяється на 2 види: легкий і важкий.
  В технології легкого фасаду використовуються полегшені штукатурні системи, що призводить до здешевлення конструкції. Система легкого фасаду включає також теплоізоляцію, кріпильні елементи, оздоблювально захисне покриття.
  Важкі штукатурні системи мають товстий шар штукатурки, що забезпечує їм високу механічну міцність і довговічність. Кріпильна система включає анкери, дюбелі і арматурну сітку.

 • Технологія утеплення фасадних стін пінополіуретаном
  Пінополіуретан – сучасний і надзвичайно ефективний утеплювач, за своєю теплопровідністю близький до повітря. Він дуже довговічний, не потребує паро/гідроізоляції, може наноситись на будь-який тип поверхні.
  Він широко застосовується для утеплення промислових будівель, але в житловому секторі через свою чималу ціну зустрічається не надто часто. Проте, це дуже перспективний матеріал.

 • Технологія вентильованого фасаду
  В даному випадку застосовуються листові/плиткові облицювальні матеріали, які кріпляться до несучої стіни за допомогою сталевого/алюмінієвого каркасу. Між каркасом і стіною залишається зазор для вентиляції.
  Існують й інші технології утеплення фасадів, але в Києві і в цілому в Україні вони не надто популярні і мало поширені.

Матеріали для утеплення фасадів будівель

Найпопулярнішими і найрозповсюдженішими матеріалами для утеплення фасадів будівель в Києві можна вважати наступні:

 • Пінополістирол (пінопласт) – дешевий, ефективний і довговічний плитковий матеріал

 • Екструдований пінополістирол/пінопласт – популярний матеріал з відмінними теплоізоляційними властивостями. До того ж, він абсолютно не поглинає вологу.
 • Мінеральна вата, або скловата – чудовий рулонний матеріал з високими показниками теплоізоляції. Він дешевий, зручний у монтажі і транспортуванні;
 • Базальтова вата – плитковий/рулонний матеріал, недорогий і з високими теплоізоляційними властивостями

Утеплення за допомогою таких матеріалів, як пінополіуретан і термопанелі в Києві зустрічається нечасто через дорожнечу матеріалів і брак фахівців.

Системи утеплення фасадів для висотних будівель

Утеплення фасадів висотних промислових і житлових будівель в Києві – не розкіш, а необхідність, оскільки через велику площу поверхні зовнішніх стін втрати тепла є невиправдано великими. Існує також проблема підвищеного енергоспоживання і витрат на додатковий обігрів.

Комплекс заходів з утеплення зовнішніх стін висотних будинків можна вважати одним з найбільш оптимальних варіантів економії тепла та зменшення витрат на обігрів.

Однак, слід пам’ятати, що утеплення висотних будівель в Києві дуже складна і відповідальна задача, яка потребує спеціальної кваліфікації, у тому числі і залучення фахівців з промислового альпінізму.

Утеплення фасадів висотних будівель може здійснюватися із застосуванням пінополістиролу (пінопласту), мінеральної і базальтової вати, пінополіуретану, сендвіч панелей тощо.

Також слід зазначити, що крім зменшення втрат тепла, утеплення фасадів будівель в Києві вирішує й інші завдання: знижує витрати на опалення, створює в будинку комфорт, забезпечує довговічність будівлі та збільшує термін її експлуатації.