Чому важливо вибирати якісне обладнання для промислового альпінізму?
rope_access_kit1-283x300

Будь-які висотні роботи повинні проводитися з гідно стандартів і норм безпеки. Для скорочення ризиків в промисловому альпінізмі використовується спеціальне спорядження, яке буде розглянуто в цій статті.

Список необхідного спорядження для промислового альпінізму

У базове спорядження для покрівельних робіт, фасадних та інших робіт на висоті входять позиції:

 • Мотузки й протектори
  Існує 3 види мотузок, що застосовуються в промисловому альпінізмі: динамічні, умовно-статичні і статичні. Найбільшого поширення набули умовно-статичні мотузки. Їх% подовження становить золоту середину між динамічними мотузками (які сильно розтягуються) і статичними (дуже висока міцність, але не витримують динамічні навантаження).
  Мотузки обов’язково потрібно захищати від зносу/розривів за допомогою протекторів. Це можуть бути протектори, зроблені з підручних засобів (наприклад, зі шматка пожежного шлангу) або роликові протектори, куплені в магазині.

 • Система страховки і страхувальний пристрій
  Система страховки – це система, яка кріпиться на тілі альпініста, в неї можуть входити: монтажний ремінь, альтанка, верхова система. Кращий результат досягається при компонування альтанки і верхової системи.
  Страхувальний пристрій – це елемент, який кріпиться на страхувальній мотузці. У дію приводиться, коли відбувається обрив спусковий мотузки або розблоковується спусковий пристрій (тобто в аварійних ситуаціях). Завдання пристрою – не допустити падіння альпініста.

 • Спусковий пристрій
  Даний елемент використовується для плавного спуску альпініста по спусковий мотузці, наприклад, коли він виконує фасадні роботи. Пристрої бувають ручними і автоматичними. Автоматичні пускові пристрої дозволяють регулювати швидкість спуску.
 • Карабіни і петлі
  За допомогою карабінів з’єднуються між собою мотузки і елементи спорядження. У промисловому альпінізмі використовуються тільки муфтові карабіни різних форм.
  Петлі потрібні для закріплення точки з’єднання мотузок, додаткових точок фіксації і інших другорядних цілей. Замість петель можна використовувати просто зв’язку мотузок, але петлі надають перевагу в швидкості.
 • Самострахування
  Це мотузка (іноді стропа), яка з’єднується із спусковою мотузкою і тою, що страхує. У самострахування 2 вуса: короткий використовується для кріплення і довгий (безпосередньо страховка).
 • Сидіння і каска
  Сидіння розрізняються тільки за розмірами: дешеві сидіння мають меншу площу, ніж дорожчі.
 • Каски використовуються різні: від будівельних до спеціальних альпіністських.

 • Комплект для підйому вантажів
  Комплекти відрізняються в залежності від вантажів, які ними можна піднімати. Для неважких вантажів і рідкісних підйомів використовуються системи з’єднаних блоків.
  Для великих вантажів (100 і більше кг) використовуються мотузкові лебідки. Такі лебідки досить дорогі, але при великих обсягах робіт вони є розумною інвестицією.
 • Комплект для підйому по мотузці
  Використовується коли необхідно вести роботу на різній висоті з періодичними підйомами.
  Як правило, це комплект із 2-х журамів і строп (петлі).

Рекомендації щодо підбору спорядження

Професійне спорядження для промислового альпінізму досить дороге, тому при його покупці завжди є спокуса заощадити. Тут дуже важливо керуватися здоровим глуздом і підбирати тільки ті характеристики, які дійсно потрібні, а занадто економити (брати все найдешевше) – не варто. Пам’ятайте, на кону ваше життя або життя ваших працівників, що надають альпіністські послуги. Будьте розумні і щасти вам на висоті!