Промислові труби давно вже стали характерною прикметою великих міст і обов‘язковим атрибутом будь-якого промислового підприємства або виробництва. Проте, як і будь які інші промислові об‘єкти, димові труби, вичерпавши термін своєї експлуатації, незмінно приходять у непридатність, втрачають свої робочі характеристики і вимагають ремонту.
Серед головних причин передчасного виходу димових труб з ладу називають порушення експлуатаційних режимів, пов‘язаних з роботою на різних видах палива, або ж з роботою у непередбаченому (позаплановому) режимі.
Якщо димова труба все ж таки вийшла з ладу, то ремонт такого роду споруди є дуже непростим заняттям, яке часто вимагає застосування нестандартних технологій, дорогих методів і трудомістких процесів.
Набагато простіше не доводити трубу до стану капітального ремонту, і в такому випадку профілактика у вигляді фарбування труби і нанесення захисного антикорозійного покриття буде вкрай доречним.
Фарбування димових труб як профілактична процедура
Фарбування димової труби промислового призначення – обов‘язкова процедура в процесі її обслуговування. Зрозуміло, захисне покриття, що наноситься на поверхню труби має бути найвищої якості, оскільки саме від цього залежатиме тривалість експлуатаційного терміну цілої споруди.
Фарбування димових труб проводиться незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені – це необхідна профілактична процедура як для металевих, так і для цегляних і бетонних конструкцій.
Фарбування цегляної труби запобігає вимиванню з кладки розчину, металевої – захищає поверхню від корозії, а бетонної – попереджає появу тріщин.
По справжньому якісне лакофарбове покриття не просто захищає поверхню промислової димової труби від несприятливих атмосферних впливів, але й істотно подовжує термін її служби, різко знижуючи негативний вплив на метал корозії і запобігаючи розтріскуванню бетону.
Нанесення лакофарбового покриття важливе так само і з естетичної точки зору, оскільки промислові ландшафти великих міст і так справляють не надто радісне враження.
Якщо з фарбуванням цегляного димоходу приватного будинку впорається будь-який хоч трохи грамотний маляр, то якісне фарбування висотних промислових димарів – справа рук виключно промислових альпіністів, які виконують висотні роботи в Україні.
Особливості фарбування промислових димарів
Фарбування промислових димарів передбачає підбір відповідного лакофарбового матеріалу і вибір правильної технології фарбування. Визначальним моментом тут є матеріал, з якого виготовлена труба.
Так, наприклад, для фарбування цегли і бетону часто використовуються силікатні фарби. Металеві конструкції фарбують, як правило, олійними, акриловими або алкідними фарбами.
Одна з умов – використана в роботі фарба повинна бути термостійкою. Для цього можна скористатися лакофарбовими матеріалами на кремнієвій основі – стійкими до окислення, водовідштовхувальними і здатними тривалий час витримувати високі термічні навантаження.
Здійснюючи фарбування бетонної димової труби слід постійно пам‘ятати про одну річ – нерівномірну структуру шарів бетону. Річ у тім, що поверхневі шари бетону більш пухкі, аніж внутрішні, що може призвести до відшарування пофарбованого зовнішнього шару бетонної поверхні. Тому, перед фарбуванням бетонної поверхні, попередньо слід подбати про зміцнення зовнішнього бетонного шару, на який буде наноситися фарба.
У будь-якому випадку, якісне фарбування промислової димової труби можливе лише після її попереднього ремонту та проведення відповідних підготовчих робіт.
Так, металеві конструкції перед фарбуванням повинні бути очищені від іржі і старого покриття спеціальним розчином, а їхні поверхні слід знежирити і заґрунтувати. Стару фарбу зовсім не обов‘язково видаляти повністю – досить зняти близько однієї третини.
При підготовці цегляних і бетонних поверхонь, досить зняти старе покриття, закрити тріщини і заґрунтувати.
У загальному випадку, процедура фарбування промислових димових труб складається з наступних етапів:
- Видалення старого покриття
- Закладення тріщин
- Заміна несправних елементів конструкції
- Повне очищення поверхні
- Нанесення ґрунтовки (шпаклівки)
- Власне фарбування
Саме фарбування димових промислових труб проводиться в 2 етапи:
- Нанесення шару ґрунтовки
- Нанесення термостійкого лакофарбового покриття
В якості ґрунту слід використовувати спеціалізовану термостійку емаль типу КО-8111, яка зберігає свої робочі характеристики при температурах у сотні градусів Цельсія, і яка застосовується для фарбування двигунів, паропроводів і різного роду печей.
Якщо попередньо проводилися зварювальні роботи, то залишені зварювальні шви також слід пофарбувати.
Вартість фарбування промислових димових труб
Ціни на фарбувальні роботи промислових димарів залежать від площі поверхні споруди, її висоти, технічного стану і обраної технології фарбування. Також слід враховувати і вартість підготовчих робіт.
Остаточну вартість фарбування промислових димарів і послуги дляпромислових об‘єктів уточнюйте за контактними телефонами, розміщеними на нашому сайті.