Піскоструминна обробка є найбільш універсальним і найякіснішим методом очищення поверхонь від будь-яких забруднень – корозії, іржі, окалини, нагару, бітуму, мазуту, смоли, кіптяви, масла, цвілі і залишкових слідів старого покриття – фарби, лаку, штукатурки тощо.
З допомогою піскоструйки можна очищувати поверхні з найрізноманітніших матеріалів – бетону, каменю, дерева, металу, цегли, кістки, скла, скловолокна, сучасних композиційних матеріалів.
Окрім очищення поверхні додатково відбувається зміцнення її матеріалу, і вона стає готовою для нанесення покриття. Окрім того, частинки абразиву роблять поверхню шорсткою, покращуючи зчеплення частинок лакофарбового або клейового покриття з матеріалом поверхні.
Піскоструменевий метод – дуже делікатний спосіб очищення, який використовується навіть у стоматології для зняття зубного каменю.
Також піскоструйкою матують/знежирюють поверхні та перед складанням обробляють арматуру електровакуумного устаткування.
Сутність методу піскоструменевої очистки в тім, що частинки абразивного порошку (абразиву) розпорошуються під тиском потоком стисненого повітря або рідини (гидроабразивна обробка), у прямому розумінні слова вибиваючи увесь бруд з оброблюваної поверхні.
Метод піскоструменевої очистки був винайдений в Америці у 19 столітті. У ті часи для обробки в якості абразиву застосовувався пісок, сьогодні ж – безліч інших матеріалів, серед яких скляні та металеві кульки, купро/нікельшлак, дріб, гранатовий/чавунний пісок тощо.
Області застосування піскоструминного очищення
Існує декілька основних областей застосування методу піскоструменевої обробки:
- Очистка металевих поверхонь від характерних забруднень;
- Знежирення металевих поверхонь перед фарбуванням, лакуванням, напиленням;
- Очищення перед монтажем арматури електровакуумних приладів;
- Декоративне матування скла;
- Створення декоративного ефекту «старовини».
Найбільш широко послуги з піскоструменевої очистки представлені в будівництві при обробці металоконструкцій, природного каменю, цегляної кладки та багато чого іншого.
Наприклад, перед фарбуванням або нанесенням шпаклівки з оштукатурених і цегельних поверхонь з допомогою піскоструйки видаляють стару фарбу, графіті, створюючи, таким чином, умови для нанесення свіжого лакофарбового або захисного покриття.
Точно так само піскоструменева обробка використовується для очищення залізобетонних конструкцій від залишкового цементу, слідів опалубки або плям.
Останнім часом піскоструменева обробка стала усе частіше використовуватися з декоративною метою для створення ефекту під старовину. Цегляні та дерев’яні конструкції штучно старять, надаючи їм ефекту зношеності, старожитності.
Технології піскоструминного очищення
На початку в якості абразиву використовувався звичайний, просіяний для однорідності крізь сито, кварцовий пісок. Такий спосіб обробки приводив до захворювання на силікоз – невиліковної хвороби, яка уражує дихальні шляхи і призводить до туберкульозу, емфіземи та раку легенів.
Оскільки жодні запобіжні заходи не помагали, кварцовий пісок, у кінцевому підсумку, був замінений на інші, не такі небезпечні для здоров’я абразиви: скляні/металеві кульки, чавунний/сталевий колотий дріб, шлак, порошок корунду, гранатовий пісок, пластикові абразиви та інші синтетичні матеріали. В наші часи у більшості розвинених країн використання кварцового піску в якості абразиву заборонено правилами технічної безпеки.
Поступова еволюція методу піскоструминної обробки породила такі сучасні технології:
- Газодинамічний метод очистки
Реактивний газовий струмінь розганяє частки абразиву до швидкості рушничної кулі – до 300 м/с - Гідроструменева очистка
На зовнішніх поверхнях під високим тиском подається струмінь води, буквально вибиваючи бруд з поверхні - Гідроструменева очистка з інгібіторами/абразивами
Разом із водою під тиском подається інгібітор з абразивом. Абразив збільшує ефективність очищення, а інгібітор пригнічує/затримує перебіг різного роду фізико хімічних та біологічних процесів. У даному випадку йдеться про захист металу від корозії, оскільки інгібітор утворює на металевій поверхні захисну плівку - Очистка діоксидом вуглецю (сухим льодом)
Річ в тім, що діоксид вуглецю при кімнатних температурах перетворюється відразу на пару, минаючи стадію рідини – звідси й назва.
Плюси та мінуси методу піскоструменевої очистки
Основні переваги методу: - Надзвичайно висока швидкість очистки, недосяжна для інших способів;
- Швидкий результат, неможливий при використанні рідких розчинів;
- Тривалий та стійкий ефект порівняно з іншими методами;
- Піскоструйка – дуже делікатний метод очистки, який не пошкоджує матеріал покриття;
- В загальному випадку піскоструменева очистка мінімум у 5 разів збільшує терміни експлуатації усіх видів покриттів, що призводить до величезної економії на поточному/капітальному ремонті.
Недоліків у методу піскоструменевої очистки не так вже й багато, але все ж таки вони існують:
У цілому, дотримання правил безпеки при виконанні піскоструменевих робіт є обов’язковою умовою, інакше негативні наслідки для здоров’я можуть виявитися незворотними. Втім, це стосується виробництва будь-яких будівельних робіт.
Сам по собі процес піскоструменевої очистки не займає багато часу за умови, що виконується фахівцями високої кваліфікації із використанням професійного обладнання та з дотриманням усіх норм і правил.
Обслуговування промислових будівель
Наша компанія надає послуги з піскоструменевої очистки фасадів промислових будівель з бетону та цегли, з очищення поверхонь металоконструкцій, із знежирення будівельних конструкцій, створення профілю поверхні тощо.
Роботи з очистки виконуються методами промислового альпінізму, що по кишені замовникам навіть із найскромнішими бюджетами. Деталі співпраці уточнюйте за контактними телефонами, розташованими на нашому сайті.
Промальп послуги і обслуговування промислових будівель – це приємні ціни і гарантовано якісний результат!