Для досягнення потрібної якості при фарбуванні фасадів/стін і запобіганню дефектів, що можуть згодом з’явитися, в більшості випадків при проведенні лакофарбових робіт достатньо дотримуватись загальних рекомендацій.
Проте, трапляються досить складні випадки, де потрібна висока кваліфікація і неординарний підхід до ситуації.
Тому, дуже важливо оцінити ступінь складності робіт ще до їхнього початку і підібрати матеріали таким чином, щоби отримати позитивний результат при мінімумі витрат.
Фактори, які слід брати до уваги при проведенні фарбування фасаду/стін
- Наявність води
Якщо водозливи неправильно спроектовані, і під час дощу фасад буквально заливає, якщо фасад піддається сильним атмосферним впливам, то замість звичайної фасадної фарби слід застосовувати акрилові фарби на водно-дисперсійної основі або ж використовувати акрилові емалі.
Якщо ж цоколь регулярно підтоплюється, можна порадити емаль для дахів. Цією ж емаллю фарбують горизонтальні і похилі фасадні поверхні. Крім того, при високій вологості підвищуються вимоги до шпаклівок – тут підійде фінішна шпаклівка або Екстра, оскільки звичаю фасадна шпаклівка не витримує таких жорсткий умов експлуатації. - Агресивне біологічне середовище
У разі фарбування фасадів пивзаводів, лазень, пекарень, харчових комбінатів також слід брати до уваги наведені вище рекомендації, оскільки наявність біологічно активного середовища супроводжується, як правило, підвищеним рівнем вологості.
Особливу проблему становлять мікроорганізми, але вона вирішується застосуванням консервантів. - Вплив несприятливого зовнішнього середовища
Це проблема промислових зон і великих міст, де повітря перенасичене різного роду забруднювачами, які осідають на фасадах будівель та псують їхній зовнішній вигляд. В цьому випадку добре підходять акрилові фасадні фарби. Можна також застосовувати силіконові фарби, але вони набагато дорожчі від акрилових.
У зонах з несприятливими зовнішніми впливами фасади краще фарбувати у сірий колір, оскільки в такому випадку осади менш помітні. - Хімічний вплив (кислот, лугів тощо)
Якщо стіна піддається зовнішньому хімічного впливу кислот/лугів, то слід застосовувати спеціалізовані фарби, причому у кожному випадку різні.
Слід пам’ятати, що свинцеві пігменти несумісні з лугами, а у кислому середовищі неприпустиме застосування фарб з вмістом крейди або мармурової муки.
Як правильно фарбувати фасад/стіни
З точки зору архітектури, фасад – це свого роду обличчя будівлі, проте, окрім декоративної функції, він має і суто утилітарне призначення, яке полягає в захисті будинку від атмосферних впливів та несприятливих впливів навколишнього середовища.
Зрозуміло, що усім нам хочеться, аби фасади наших будинків були гарними та довговічними, але як цього досягти?
По-перше, слід правильно підібрати захисно-декоративне лакофарбове покриття. Вибір лакофарбових матеріалів для фарбування фасадів/стін повинен відповідати умовам експлуатації даного покриття.
По-друге, велику роль відіграє тип поверхні. В цьому випадку слід подбати про сполучуваність матеріалу і типу поверхні, оскільки, якщо фарба і поверхня сумісні, покриття вийде естетичним і довговічним.
Ну, і по-третє, перед нанесенням покриття слід якомога ретельніше підготувати поверхню. З точки зору терміну служби це найважливіший момент (навіть важливіший, ніж якість фарби). Вибір лакофарбового матеріалу (фарби) на фасадні роботи.
Найкращим вибором для фарбування фасадів і стін будівель слід вважати водно дисперсійні акрилові фарби, які використовуються не лише в будівництві, але також у суднобудуванні та автомобільної промисловості.
Переваги акрилових фарб:
- Довговічність;
- Безпека та екологічність;
- Пожежо- та вибухобезпечність;
- Відмінні гігієнічні властивості;
- Зручні та прості в роботі;
- Швидко сохнуть.
Ви вже зрозуміли, що для отримання високоякісно пофарбованого фасаду або стін будівлі, слід ретельно дотримуватися усіх технологічних етапів і враховувати усі перераховані вище фактори. Тільки в такому випадку можна розраховувати на успіх підприємства.