Які роботи включає в себе фарбування водонапірних веж
покраска водонапорных башен

Які роботи включає в себе фарбування водонапірних веж?
Водонапірна вежа уявляє собою промислову конструкцію системи водопостачання, від експлуатаційних властивостей якої залежать водночас як якість, так кількість води, яка поступає у водогінні мережі. Окрім того, від стану водонапірних веж залежить графік роботи насосних станцій, створення запасу води та її витрата.

Зайве нагадувати, що стан водонапірних веж надзвичайно важливий для безперебійної роботи водонапірних мереж. У той же самий час водонапірні вежі в силу специфіки своєї експлуатації змушені витримувати величезні навантаження, – адже висота цієї споруди може сягати 30 метрів!

Тому нижня важка частина водонапірної вежі виконується з бетону для забезпечення кращої стійкості, а верхня легка частина конструкції зазвичай виготовляється з металу.

Водонапірна вежа наповнюється водою за допомогою насосу, який відключається, лише рівень води у вежі сягне верхньої позначки. В процесі витрати води її рівень поступово знижується, доки не сягне найнижчого рівня. Після цього насос знову наповнює вежу доверху.

Як бачимо, водонапірна вежа перебуває в досить жорстких експлуатаційних умовах, і це означає, що їй обов’язково потрібен регулярний профілактичний догляд, а періодично – поточний або навіть капітальний ремонт.
Оскільки водонапірна вежа є критичним промисловим об’єктом, догляд за нею повинен бути регулярним, а ремонт – своєчасним.

За бетонною основою вежі доглядати не так вже й складно, – інша річ її верхня металева частина, яка потребує регулярного фарбування для захисту від корозії.
Зрозуміло, що таку роботу не можна доручати дилетантам, оскільки фарбування водонапірних веж вимагає професійних навичок проведення висотних робіт, спецтехніки та специфічних пристосувань.

Усе це мають компанії, що займаються висотними роботами, в штаті яких перебувають професійні промислові альпіністи з великим досвідом, які володіють потрібними навичками, і для яких навіть такі складні роботи, як фарбування елеваторів в Україні не становить жодних труднощів.

Підготовка водонапірної вежі до фарбування

Перед тим, як взятися безпосередньо до фарбування водонапірної башти, її слід відповідним чином підготувати, якщо ви бажаєте, аби метал був надійно захищений від корозії, а сама вежа мала приємний естетичний вигляд.
Умовно підготовчі роботи можна розбити на 2 етапи:

  • Підготовка нижній частині вежі (стовбуру)
  • Підготовка баштовій металоконструкції

Слід також згадати про оштукатурювання резервуару, на поверхню якого в подальшому буде наноситися захисний лакофарбовий шар.

Усі ці дії є надзвичайно важливими з практичної точки зору: метал буде надійно захищений від корозії, а резервуар – від протікання.
Попередньо, перед фарбуванням поверхню вежі слід ретельно очистити.
У більшості випадків, попереднє очищення водонапірної вежі полягає у видаленні старої фарби, що відшарувалася, іржі та інших забруднень. Особливої уваги вимагають сполучні зварні шви між листами резервуару.

Процес очищення резервуару водонапірної башти може виявитися досить трудомістким, оскільки доводиться діяти вручну, використовуючи шпатель і щітку для металу. Скористатися електроінструментом, на зразок болгарки, не вийде, оскільки усі роботи виконуються на висоті, де немає твердої опори і неможливо працювати двома руками.
Закінчивши процедуру зачистки вежі, спочатку виконують ґрунтовку її поверхні і лише потім починають фарбування.

У деяких випадках (якщо клієнт обмежений у коштах) ґрунтування не проводиться, і фарба наноситься безпосередньо на іржу. У такому випадку застосовуються покриття, що містять емаль, ґрунт і перетворювач іржі.
Обов’язкова умова – поверхня має бути якомога більш гладкою, без відшарувань і лущення. Такий спрощений варіант дозволяє значно заощадити бюджет.
Останній, завершальний етап – нанесення лакофарбового шару. Він здійснюється лише після ретельного проведення усього комплексу підготовчих робіт.

Власне забарвлення водонапірної башти – найвідповідальніша з усіх процедур, де вирішальне значення має якість фарби та професіоналізм виконавців. Колір фарби підбирається після консультацій із замовником, хоча зазвичай він є нейтрально сірим.

Фарбування вежі: матеріали і технології

При фарбуванні вежі слід використовувати водостійкі емалі найвищої якості з доброю адгезією до металу, що гарантує отримання стійкого захисного антикорозійного покриття, здатного захистити поверхню вежі від будь-яких погодних примх.
Фарбування здійснюється у два шари, аби уникнути патьоків і поліпшити стійкість покриття.

Фарбування водонапірної вежі можна виконувати по різному: валиком, пензлем, компресором. Однак, професіонали у своїй роботі використовують апарати високого тиску, що працюють за технологією безповітряного розпилення та мають високу продуктивність і дозволяють у найкоротші терміни виконувати великий обсяг фарбувальних робіт.
Фарбувальний матеріал подається під тиском, що дозволяє без проблем фарбувати дуже високі об’єкти. Оскільки емаль наноситься пістолетом дуже тонкими шарами, патьоки не утворюються, колір стає насиченим, а саме покриття дуже стійким.

Проте, слід пам’ятати, що протягом усього часу виконання фарбувальних робіт в резервуарах не повинно бути води. Тобто вода повинна бути злита не менше, ніж за добу до початку робіт, інакше на пофарбованій поверхні проступить конденсат, покриття втратить яскравість, а згодом може навіть відшаруватися.
Фарбування водонапірної вежі за сприятливої погоди виконується протягом одного робочого дня.

Внутрішнє очищення веж

Ще одним, супроводжуючим фарбування, видом робіт є очищення водонапірних веж зсередини. Таке очищення проводиться, як правило, разом із роботами з фарбування вежі.

Оскільки вода з веж подається безпосередньо споживачам, вона має бути чистою. Це означає, що зсередини вежі повинні очищуватися кожні 3-4 роки. В давно нечищеній водонапірній вежі шар придонного мулу може становити близько півметра.
Також слід періодично очищувати внутрішні стіни і стелю водонапірної вежі, оскільки з них у воду сиплеться іржа. Очищення виконується вручну щіткою і шпателем. Весь бруд викидається через люки.

Після очищення вежу промивають. Також можна провести її дезінфекцію хлоркою або розчином марганцівки.
Ми приймаємо замовлення будь-якої складності на висотні роботи Київ, у нас доступні ціни і професійний персонал. Для отримання більш детальної інформації звертайтесь за контактними телефонами на сайті компанії.